Děkujeme za návštěvu této stránky. Znamená to, že jste si pořízení nového čtyřnohého člena rodiny dobře rozmysleli, rádi byste dobře vybrali a v žádném případě nechcete podpořit množitele. Pokud si nejste zcela jistí, od koho si pejska nebo kočičku kupujete, obraťte se na nás!

ZDARMA vám prověříme, zda se nejedná o zvíře z nevhodných podmínek. Přečtěte si, jak tato služba funguje.

 

ZLATÉ PRAVIDLO: Nic jako „ ČISTOKREVNÉ štěně/kotě bez PP“  NEEXISTUJE!   Pes bez průkazu původu je prostě a jednoduše vždy a za všech okolností  voříšek.  Všechna rizika a náklady s tím spojené berete na dalších 10 – 15let výhradně na sebe.

 

Na čem při koupi vždy trvejte:

 1. Jeďte se na své vybrané zvířecí mimino alespoň jednou nezávazně podívat. Chtějte ho vidět v domácím prostředí , s maminkou a sourozenci.
 2. Na návštěvě se ptejte, chtějte vidět očkovací průkaz matky.
 3. Na návštěvě si všímejte. V jaké jsou zvířata výživové a zdravotní kondici (zápach, průjem, výtok z očí, kašel, kvalita srsti, nafouklá bříška, viditelná žebra)? Jak se matka i mláďata chovají? Jsou přátelská a přirozeně zvídavá?
 4. Naplánujte si návštěvu tak, aby bylo možné zkontrolovat, zda chovatel dodržuje doporučená očkovací a odčervovací schémata a také vhodný věk odstavu (více informací naleznete ZDE). Chtějte vidět očkovací průkaz! (Pokud chovatel nedodrží schéma a naočkuje např. vše najednou před předáním, může to způsobit vážný zdravotní problém, v krajním případě i smrt.)
 5. Smlouva (najdete ZDE). Trvejte na podpisu kupní nebo darovací smlouvy, kde bude jasně uvedeno od koho, co a za jakých podmínek přebíráte.

Nikdy nekupujte:

 1. Štěně/kotě na benzinové pumpě, mezi dveřmi, kdekoliv na půl cesty, atd.
 2. Pokud jste neviděli matku, prostředí, ve kterém štěně/kotě vyrostlo, případně se matka k mláďatům chová chladně, odhání je (nejspíš nebude jejich matka) atd.
 3. Stěně/kotě, které vám bude „sát“ prst nebo nemá zuby. V takovém případě se jedná o předčasně odebrané mládě, které má ještě sací reflex.
 4. Pokud není k dispozici očkovací průkaz kotěte/štěněte nebo neobsahuje všechna očkování a odčervení.
 5. Štěňata/koťata z inzerátů s výrazy typu „mini“ nebo „bez PP z důvodů je poslední z vrhu či má drobnou vadu“. Pokud se jedná o zvířata s průkazem původu, dostanou ho VŽDY všechna štěňata bez ohledu na počet či vady.

Co můžete udělat?

 1. Nechat si na vlastní náklady nechat udělat zdravotní testy jako u zvířete s průkazem původu.
 2. Zadat si inzerenta do Googlu a zjistit, jaké má tento chovatel případné reference.
 3. Nechat si plánované štěně/kotě ověřit u nás.
 4. Máte svoje vysněné plemeno, které byste chtěli, ale pořízení jedince s PP je pro vás finančně nedostupné? Napište nám! Zdarma pro vás prověříme nabídku útulků, azylů a pejsků v nouzi po celé ČR a pokusíme se vám pomoci. Třeba tam na vás někde ten VÁŠ čeká…
 5. Je možné oslovit chovné stanice zda nemají k prodeji pejska takzvaně na “mazla“, zvíře které vlastní PP, ale není vhodný pro chov pro drobnou vadu (nestandardní barva ,špatný skus,zálomek),cena bývá podobná těm bez PP z inzerátu. 

 

Základní fakta a bludy, na které v inzerci narazíte jsou velmi hezky popsány také zde:

https://www.annonce.cz/blog/x7-rad-jak-poznate-inzerat-prekupniku-psu.html

https://www.annonce.cz/blog/nenechte-se-napalit-8-nejcastejsich.html