Jak funguje služba "Ověřit štěně/kotě"? Je to velmi prosté.

 

Chceme pro vás zdravé a silné psy a kočky z dobrých podmínek. Chceme, aby to bylo normální.

 

  1. Pošlete nám prostřednictvím formuláře inzerát se štěnětem/kotětem, o které máte zájem.
  2. My za vás kontaktujeme chovatele a prověříme všechny náležitosti, tak jak je popsáno v článku "Jak nenaletět". V případě potřeby chovatele požádáme o nezávaznou návštěvu a provedeme "předkupní kontrolu".
  3. Kontaktujeme vás zpět s výsledkem naší kontroly a s informací, zda vám koupi štěněte doporučujeme či nikoliv.

Proč je prvotní kontakt formulářem? Tuto službu provozujeme jako dobrovolníci, jsme během dne různě vytížení v zaměstnání nebo jinou aktivitou. Vaše zpráva se k nám takto dostane nejrychleji, v úplném znění a nikde nezapadne.

Proč je pro vás tato služba užitečná? Množitel je často velmi zdatný manipulátor, který prodává nezřídka desítky štěňat ročně a velmi dobře ví, jak zájemce dostane "tam kam potřebuje". Proti němu je člověk, který si koupí jedno štěně/kotě za 10 - 15 let, velmi slabý soupeř a snadno může některé věci i při nejlepší vůli přehlédnout. Tato služba vás také ušetří těžké situaci, kdy je zřejmé, že štěně nebo kotě není v pořádku nebo v dobrých podmínkách, přesto na koupi přistoupíte ze soucitu a pocitem, že kotě nebo štěně zachráníte. Za všech okolností platí, že KOUPÍ ZVÍŘETE Z MNOŽÍRNY NEPOMÁHÁTE, ALE PODPORUJETE MNOŽITELE.

Pokud chcete pomoci, přidejte se knám.

 

Co se stane, pokud odhalíme množitele, zvířata v nevhodných podmínkách nebo nám množírnu nahlásíte?

  1. Chceme být FÉR pro všechny. Z toho důvodu chceme znát ve formuláři vaše jméno a kontakt, abychom předešli případným anonymním udáním a vyřizování účtů. Za žádných okolností nepředáme vaše kontaktní údaje nikomu dalšímu. Poslouží výhradně k tomu, abychom vás mohli kontaktovat nazpět ve věci, se kterou nás oslovíte.
  2. Pokud během předkupní kontroly nebo vaším upozorněním narazíme na množírnu nebo zvířata v nevhodných podmínkách, doporučíme takové štěně/kotě nekupovat. Tím naše práce neskončí. Podle situace budeme podnikat další kroky ve spolupráci s příslušnými úřady, institucemi, médii a spolky tak, aby došlo k nápravě.