Máte vlastní zkušenost se zvířetem z množírny? Napište nám o ní a pomozte tak otevřít oči i ostatním. Děkujeme.

DÉMON

Chtěli jsme pejska jako rodinného parťáka. Našla jsem inzerát, kde paní nabízela německé ovčáky. V e-mailu mi posléze napsala, že už mají volné poslední štěně. Přišel den D, jeli jsme si pro pejska. Nikdy jsem divnější čtvrť neviděla, ale to mě neodradilo od štěněte.

Byla jsem úplně zaslepená tím, že ho budu mít. Paní vyšla před dům se stěnětem v ruce a matkou štěněte po boku.

Víc strachu jsem u psa neviděla, máma byla údajně křížena s huskym a NO. Ještě jim kolem pobíhal jorkšír, také s ocáskem staženým až k hlavě. Paní nám dala očkovák, vodítko se štěnětem a řekla, jak mu máme lepit ouška. Zdála se milá. Že byl apatický, mi to došlo až doma,nežral (podotýkám, byl asi dva dny po očkováni), chtěl být pořad schovaný a jen spal. Myslela jsem si, že je to tím, že je v novém prostředí. Jenže ono se to zhoršilo, začal zvracet (první šťávy, potom už zvracel na sucho) měl průjem, už vůbec nechodil, tak jsme neváhali a druhy den jsme hned jeli k veterináři. Démon, jak jsme ho pojmenovali, byl na kapačkách, dostal injekci proti zvracení, proti průjmu, dostal taky dietní pastu, aby jsme do něho aspoň něco dostali.  Marně jsme si mysleli, že se to zlepší. Ještě tu noc začal z ničeho nic strašně kňučet, křeč, potom poslední výdech, prostě smrt. Paní „chovatelka“ přestala komunikovat, pouze u inzerátu snížila cenu o 1000,- Kč, přestože Démon měl být poslední štěně. Na štěňátka od této milé paní narazíte i dnes.

Už nikdy psa bez PP. Mám teď krásného,zdravého ČSV s průkazem původu

 

 

 

BĚTKA

10 letá zasloužilá maminka jednoho „bezpapírového vesnického chovu“, jakých jsou po republice tisíce. V roce 2017 odebrána spolkem pro záchranu psů. Při prvním shledání úplně zničená dušička, plazící se po zemi, strachy čůrající pod sebe a při každém pokusu o dotek naříkající hlasem plným strachu o život. Po týdnu aklimatizace první pokusy o chůzi, Bětka už žere a to ne pouze své výkaly. Následuje první veterina. Zuby v katastrofálním stavu, část vyhnilou až na čelist, falešná březost a na břiše pár jizev plus velká boule. Za měsíc následovala operace zubů, při které muselo téměř vše ven, ale stav se zlepšil. Konečně se může bez bolesti nažrat.. Za další 2 měsíce proběhla kastrace, bříško měla plné srůstů, zjištěn stav po x císařských řezech, i bokem, odstraněna  kýla. Celkové náklady 9600,- Kč a k tomu měsíční náklady na léky 1200,- Kč. A teď začíná ta největší práce - socializace! Trénujeme obojek, vodítko, trávu, beton, žrát z misky, dokázat vydržet dotek ruky, čistotnost, hračky. Nic z toho totiž Běta za svůj život nepoznala. Po roce intenzivní práce vidíme fenku, která zvládá základní věci, ale nikdy nebude taková jako ostatní. Rány  na duši, které ji člověk zasadil kvůli rychlému výdělku se nikdy zcela nezahojí. Cenu za levné štěně vždy někdo zaplatí.

 

 

ATHY

Athy, narodil se asi někdy v létě 2014 v množírně, kde se vyskytovalo asi 120 psů typu knírač, york a jejich kříženců. Já si ho vzala až z depozitu, který z množírny pejsky odebral. Vím, že paní si vzala psí holčičku přímo, když se psi z množírny odebírali, ta bohužel za 2 měsíce umřela. Léčba Athyho nás stala ještě asi 10000,- Kč, přestože z toho nejhoršího se dostával v depozitu. Měl vyhřezlou a zduřelou sliznici konečníku s těžkým zánětem. Také byl u něj zjištěn svrab v uších a zánět v očích. Následky si ponese do konce života, stále trpí na průjmy a ten zánět má stále, ale nedá se s tím nic dělat.

 

 

BARUNKA

Máme celkem tři pejsky, z toho dva jsou z množírny. Barunka byla odebrána, byla tak začervená, že ji pomalu kolaboval organismus, takže léčba nejenže trvala dlouho, ale byla i nákladná (cca 8000,- Kč), postupně se přidal problém s plícemi a klouby, ale nakonec to zvládla. Chlapeček, který celý život „vyráběl štěňátka“ neuměl nic, nedokázal se sám ani pořádně najíst, trpěl obrovskou úzkostí, neznal trávu nebo volně se proběhnout, stále někam zalézal, kde bylo těsno a tma. Dalším jeho problémem jsou zuby, které stále řešíme. Ty jsou, respektive to co z nich zbylo, v katastrofálním stavu.